Jsme krav maga!

Přidáno: 12.10.2018, 10:39:29

Sebeobrana (tedy i krav maga) je často pro řadu lidí synonymem pro "blázny, kteří se perou někde v tělocvičně" a dávají naše aktivity na společnou rovinu s bojovými uměními a sporty. 

Ano, využíváme některé dovednosti a znalosti z bojových umění a sportů, tím to ale končí. Naše myšlení a přístup k použití těchto dovedností je velmi vzdáleno od dobrovolného souboje. Pro nás je to pouze poslední možnost řešení násilné situace a pokud jen trochu můžeme, snažíme se takové situaci vyhnout nebo jí vyhrát slovně. 

Je úplně jedno, zda učíme děti, dospělé, ženy, seniory - náš cíl je jediný: naučit všechny co nejvíce možností řešení konfliktů a fyzické řešení je až na posledním místě. Základem naší výuky je učit preventivní a bezpečné chování, zlepšovat komunikační dovednosti, zvyšovat sebevědomí a pracovat na fyzických schopnostech.

V našich kurzech potkáte děti, teenagery, managery, lékaře, právníky, policisty, mnoho žen a plno dalších lidí rozmanitých profesí, kteří rozhodně nemají touhu se někde s někým prát. Mají ale obavy, že v případě napadení, nebudou umět reagovat a neudělají nic pro obranu nejen sebe, ale ani třeba svého dítěte, maminky, rodiny...

Jednou mi řekla jedna studentka, jestli ta krav maga není spíš životní styl, než právě bojové umění. Ano, skvělá myšlenka! Svým způsobem je to životní styl, který se vyznačuje určitými morálními zásadami, fyzickým rozvojem a především aktivním přístupem k osobní bezpečnosti a bezpečnosti svých blízkých.

Nejsme bojové umění, nejsme bojový sport - jsme krav maga!


Zpět