Nejčastější otázky v rozhovoru

Přidáno: 29.06.2020, 11:57:13

„Rozhovor“, který je složen z častých otázek, které pravidelně dostávám nejen od svých studentů a které se týkají převážně krav magy pro dospělé:

➡️ Co to je krav maga?

Krav maga je izraelská sebeobrana. Učíme lidi bránit sebe a své blízké. Naším cílem je zvyšovat úroveň osobní bezpečnosti každého, kdo se k nám přihlásí.

➡️ Kdo k vám chodí na tréninky?

Učíme všechny věkové kategorie – od malých dětí po seniory. Výuka je samozřejmě vždy přizpůsobena dané věkové kategorii.

➡️ Jak dlouho děláš krav magu?

První trénink krav magy jsem absolvoval v roce 2009. Bylo to v lednu a šlo o seminář boje na zemi. Zaujalo mě to a začala tak moje cesta v krav maga světě.

➡️ Patříš pod nějakou organizaci?

V Mladé Boleslavi zastupuji od konce roku 2019 rakouskou organizaci SAMI International, která má pobočky v desítkách zemí světa. Hlavním představitelem této organizace je Peter Weckauf. Předtím jsem byl 10 let u organizace Krav Maga Global, kterou vede Eyal Yanilov.

➡️ Prý jsi byl jedním z prvních instruktorů v ČR?

Nedá se říct, že jsem byl jeden z prvních, ale byl jsem na začátku rozvoje krav magy v ČR.

➡️ Soutěží se v krav maze?

Nesoutěží. S bojovými sporty to nemá nic společného, pouze využíváme některé jejich techniky a dovednosti. Naším cílem je vyřešit konfliktní situaci a dostat se do bezpečí. A nejlepším řešením je se konfliktní situaci vyhnout, utéct nebo jí vyřešit slovně.

➡️ Použil jsi někdy krav magu?

Na bezpečnost myslím denně, snažím se dbát na preventivní a bezpečné chování, dá se tedy říct, že ji používám neustále.

➡️ Pomohla někdy krav maga tvým studentům?​

Ano, několikrát. Ať už u dětí nebo dospělých. A šlo třeba i o útok s nožem, kde skvělá reakce prokazatelně zachránila život. A samozřejmě věřím, že na úrovni prevence a bezpečného chování jí využívají studenti denně.

➡️ Co tam ty lidi učíte?

Je toho spousta – učíme je preventivnímu a bezpečnému chování, tzn. jak se chovat, aby minimalizovali možnost dostat se do konfliktní situace a věděli, jak v takové situaci reagovat, co říkat apod. Dále je učíme, jak fyzicky řešit situace, když vše ostatní selže. Někdy totiž nezbude nic jiného, než se bránit fyzicky.

➡️ Učíte každého, kdo se přihlásí? Nemůže ty techniky někdo zneužít?

Každého ne. Zájemce o trénink musí být starší 18 let (lze i od 15 let se souhlasem rodičů), musí mít čistý trestní rejstřík a negativní postoj k extrémním ideologiím/rasismu/terorismu/apod. Při podezření na zneužití to ihned řešíme a popř. je takový člověk vyloučen. Samozřejmě také důkladně vysvětlujeme, v jakých situacích lze co použít, tzn. co je nutná obrana a krajní nouze.

➡️ Zvládnu to, když mám nadváhu a dlouho nic nedělám?

Ano, zvládnete! Naše kurzy jsou stavěny od úplných základů a není se čeho bát. A kdyby to přeci jenom úplně nešlo, tak budete dělat jen to, co zvládnete. V konfliktní situaci si ale musí umět člověk poradit v jakémkoli fyzickém stavu!

➡️ Je mi 40, není už na to pozdě?

Mně je 42 pryč… a mám nejlepší formu života. Další otázka? :)

➡️ Kde najdu nějaké informace o trénincích?

Nejlepší je se podívat na www.petrmazal.cz, tam naleznete vše nejen o mě, ale i o mém týmu a o všem, co děláme.


Zpět