Moje zamyšlení

Přidáno: 07.05.2016, 16:31:23

Před rokem touhle dobou mě bolely lokty. Předloni také. Pár let zpět také. Vlastně mě bolely dlouho! Ne tak, abych nemohl fungovat, ale v některých pohybech nebo cvicích mě to hodně limitovalo. Největším problémem bylo cvičení s činkami, kliky a především shyby. Shyb nadhmatem jsem téměř nebyl schopný udělat. Vždy jsem si říkal, že je to asi všemi těmi mými sportovními aktivitami a že to tak prostě je. A věřte, že není….

Loni, po specifickém tříměsíčním programu cvičení s kettlebellem, jsem si dal několik týdnů od kettlebellu a činek pauzu a pak začal. Úplně jinak, nově, striktně podle principů Železné koule. Vybral jsem základní cviky, shodil váhu na 30-40% předpokládaného maxima a začal. Zvedal jsem trapně malé váhy, občas se mi stalo, že holky, co šly cvičit po mě, si nakládaly více :) Připadal jsem si opravdu zvláštně, a co bylo horší, lokty prvních pár tréninků bolely fakt hodně. Možná i víc! Něco mi ale říkalo, vydrž to. Vydržel jsem a postupně bolest zmizela. Ano, zmizela!!! Za chvíli to bude rok, co je bolest pryč!

Co jsem tedy dělal jinak? Začal jsem jinak trénovat!!! Začal jsem cvičit kratší tréninkové cykly a přestal jsem se „stydět“ začínat každý nový program na hodně nízkých váhách. A začal jsem si hrát s detaily – ať už u technik, dechu, úchopu, atp. Detaily dokáží neskutečné divy!!!

Pamatujte, že naučit se něco nového a zlepšit se, můžete de facto pořád. Vzdělávejte se, učte se nové věci a hlavně zkoušejte. Každý jsme jiný, každému vyhovuje něco jiného. Nelze říkat, že tohle je super a tohle je špatné. Zkoušejte, hrajte si s detaily a hlavně – cvičte pravidelně, systematicky a podle jasně daných smysluplných programů. Bohužel sám vidím, že to, co se učilo dříve, má hodně velké rezervy a stále je plno akreditovaných institucí, které učí vyloženě nesmysly!!!

Důkaz, že to funguje? Během roku jsem se dostal se silovými výkony téměř tam, jako dříve po x letech tréninku. A nedávný shyb nadhmatem se 40 kg kettlebellem to jen potvrzuje!

Sílu všem! :) A cvičte!


Zpět