REFERENCE

Jana

KRAV MAGA

"Myšlenka, že bych mohla začít chodit na krav magu, mě napadla již před pár lety. Tenkrát se mi to ale časově nehodilo a chyběl takový ten impulz – něco, nebo někdo, kdo by mě opravdu nadchl pro věc. To se ale změnilo během letošních prázdnin. Začala jsem pracovat ve fitku, kde Petr se svými kolegy vyučuje krav magu a dělají také kurzy pouze pro ženy. S Petrem jsme rozebírali, o čem to vlastně je a já si řekla, že teď je nejlepší příležitost a musím to alespoň vyzkoušet. Mého rozhodnutí rozhodně nelituji.

Přestože nejsem nějaký pohybový nadšenec, tak se na tréninky těším. Člověk si tam vybije energii, přiučí se něco nového a zlepší si kondičku. Trenéři jsou výborní a o zábavu není nouze. Co se mi velmi líbí na Petrově výuce je to, že přestože nás učí krav maga techniky, tak neustále zdůrazňuje: „Když nevíš, tak prostě něco dělej a buď aktivní. Hlavně něco dělej. Tam venku si na techniku třeba ani nevzpomeneš.“

Nyní jsem dokončila základní kurz sebeobrany pro ženy a budu pokračovat v navazujícím kurzu. Již teď se cítím lépe a sebevědoměji. Na druhou stranu jsem si začala uvědomovat nebezpečí v situacích, které jsem dříve neřešila. Za to jsem ráda, protože už jen tím zvyšuji své šance, že se nedostanu do krizové situace!" (12/2018)


Filip

KETTLEBELL & VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ

"Jmenuji se Filip a je mi 24 let. Od malička jsem byl hubený, nikdy jsem se nevěnoval žádnému sportu a v pubertě jsem vážil kolem 45 kg. Na střední škole a později i na vysoké jsem bez jakýchkoli zkušeností začal chodit do posilovny. V obou případech s trenérem, kterým ani tak nešlo o můj úspěch, ale o byznys. Během pár týdnů jsem toho nechal, neboť  se má snaha nesetkala s úspěchem.

S Petrem se znám teprve dva roky. Seznámili jsme se díky kamarádovi Mílovi, který mě přivedl na tréninky Krav Magy, které se přes menší i větší pauzy věnuji stále. Za co chci Petrovi poděkovat a nepřestanu mu být nikdy vděčný, je však něco jiného.

Zhruba v polovině dubna tohoto roku jsem si opět vzpomněl na svůj sen. Během dvou vteřin přemýšlení, kdo by mi s tím mohl pomoci, jsem si vzpomněl na Petra. Dali jsme dvě schůzky, vysvětlil mi základní pravidla stravování a během 14 dní jsem měl kompletně nový stravovací i tréninkový plán. Během 6 měsíců, co cvičím s kettlebellem a snažím se dodržovat Petrovy rady a doporučení ohledně stravování, se mi podařilo zlepšit kloubní pohyblivost, výrazně zesílit, cítím se lépe a přibral jsem téměř 5 kg.

To je jeden z mnoha cílů, které jsme si na začátku stanovili a které se nám podařilo splnit! To proto, že Petrovi mohu nejen důvěřovat, ale zároveň vím, že mu na výsledcích jeho práce záleží a nebere mě jako obchodního partnera..." (12/2018)


Jarda

KRAV MAGA

"Krav maga mi nic nevzala, jenom dala. Pro mě osobně je to nakopnutí do života. Vzpruha, elán, energie. Jak rozcvičky, tak samozřejmě i cvičení. A ty zakončovačky, kdy člověk fakt už nemůže. Nikdy potom neodcházím zničený, ale posilněný. A to je to nejdůležitější. Skvělý pocit, že doma nelenoším. Těším se. Na trenéry i známé tváře. Je to prostě fajn. Pozdravíš se s někým, koho znáš a jdete spolu do toho. Učíš se, reaguješ a komunikuješ. Hraješ si i pořádně zabereš. Občas schytáš herdu, pecku. Zdokonaluješ se. Věříš si. Jsi do života připraven dát lekci nějakému otravovi. To je krav maga!" (12/2018)


Honza

KETTLEBELL

"Zdar Petře, mám na srdci takové malé shrnutí školního roku cvičení s kettlebellem :) Považoval jsem to za super věc především z hlediska kondice. No a teď u mě došlo na takový velký úklid skříně a přezkoušení věcí na léto a jaké bylo moje překvapení, když nedopnu ani jednu košili a ze saka se mi derou ven ramena... :) Na to, že už dva roky nemůžu dělat přítahy na hrazdě mi nějak povyrostla křídla… :) A zajímavý je, že se mi zvětšil i objem ruky, aniž bych během roku pumpoval izolovaně bicák nebo tricák. Škrtí mě krátký rukávy u košil :) Takže můj dojem z tréninků je, že je to velice komplexní cvičení a určitě to pojedu dál!

Navíc to můžu doplnit o další fakta – byl sem dnes dopoledne u své fyzioterapeutky a ta jednoznačně konstatovala, že za tu dobu, co cvičím s železnou koulí, se poloha ramena stabilizovala, stejně tak poloha klíčních kostí se již tak nemění jako dříve. Zkrátka došlo k celkovému posílení držení těla, a tudíž je i rameno méně náchylné k vyosení. Pouze se musím vyvarovat jednoručních cviků a nemám problém… Takže jak moje subjektivní pocity, tak objektivní vyjádření profesionála v oboru fyzio mě potvrzují prospěšnost cvičení v Železné kouli. Dnes už můžu dokonce říct, že už mě klasické fitness cvičení ani neláká… Asi prodám veškeré fitness vybavení a koupím domů koule! :) " (6/2018)


Sára

KRAV MAGA & VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ

"Na Krav Magu jsem začala chodit před dvěma lety na doporučení mého taťky. Řekla jsem si, že to zkusím a do teď nelituji toho, že jsem sem přišla. Poznala jsem tu několik dobrých lidí, kteří zůstali nebo také odešli. Například i do vyšších tříd. Krav Maga mě naučila spoustu nových věcí a informací do života. Poznala jsem tu taky super trenéry, kteří se nejen snaží nás naučit správnou techniku Krav Magy, ale také nás pobavit a bavit se s námi né jako s žáky, ale jako s přáteli. Chystají pro nás různé akce a semináře, které opravdu stojí za to!

Můj trenér se také stál mým výživovým poradcem a mohu vám říct, že to opravdu zabírá, chce to jen mít tu vůli a chtít...

Za mě určitě kladný názor, doufám, že Krav Magu ještě několik let budu dělat a třeba půjdu i na testování technických dovedností" (9/2017)


Martin

VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ

"Za posledních pár let jsem zjistil, že moje stravování není zrovna nejlepší. Jedl jsem všechno na co si vzpomenete a obrovské množství. Nikdy jsem ale na to nebral nějaký zřetel. Když už mě napadlo, že bych to měl řešit, tak jsem si řekl, že přeci nebudu chodit k někomu na konzultace a on mi tam akorát něco předepíše – to, co píše všem přede mnou a také po mně. Takže jsem to vždy hodil za hlavu.

Jednou na služební cestě v Izraeli mi můj kamarád, kolega a coach v jedné osobě povídal o tom, že se začal zabývat stravováním a vším kolem toho. Nebral jsem to nějak vážně, ale zůstalo mi to v hlavě a po příjezdu zpět jsem o tom začal přemýšlet. Netrvalo dlouho a kontaktoval jsem ho a dohodli schůzku.

První konzultační schůzka proběhla a dostal jsem úkol – mám napsat poctivě vše, co jsem jedl přes den, a to v průběhu jednoho týdne. Nebylo to těžké, ale již po třetím dnu jsem se zhrozil, co všechno za ten den sním.

Druhá schůzka již byla o tom všem – obecné zásady správného stravování, na co si dát pozor, jak nakupovat potraviny a jídelníček sestavený podle mých cílů a potřeb. U všech jídel byla napsána nějaká náhrada. Jednu sobotu jsem si udělal čas a jel nakupovat vše potřebné vč. malé váhy. 9.října jsem do toho skočil naplno s váhou 104,1 kg. Pravidelné a řádné dodržení stravy držím do teď a hodlám to držet nadále. Jednou týdně přijde pod ruku něco "špatného", znáte to - návštěva u babičky atd. :)

Dnes je 20.listopadu a moje váha je 96,9 kg. Největší radost mám z toho, že jsem se zbavil špatných návyků (pití sladkých nápojů atd.), mám energii, a i když chodím spát dost pozdě a ráno brzy vstávám, cítím se skvěle. Přes den necítím nikdy únavu a v neposlední řadě mám radost z té váhy.

Není to o penězích, jak někdo může říkat. Když si vezmu, kolik jsem utratil peněz za jídlo před tím a teď. Je to o tom, udělat ten první krok a když uvidíte první výsledky, hned vás to bude hnát dopředu. Tak, jako mě. Rád bych samozřejmě podotkl, že sportuji a strava společně s pohybem je pak ten výsledek.

Rád bych tuhle zkušenost ukončil jednou větou, kterou jsem objevil někde na fb: „Vždy potřebujeme odvahu začít, ostatní pak přijde samo." (11/2016)


Ctibor

KRAV MAGA

"Ano, na obou fotkách jsem já... :) Chci jen říci, že vše jde, když se chce :) Ti co mě znají už od začátku, co Krav Maga Global v Mladé Boleslavi začala, tak dobře vědí, jak jsem vypadal, když jsem šel poprvé na trénink Krav Magy, měl jsem o 25kg více než teď, ale zakousl jsem se, nepustil a nepustím. Chce to jen pevnou vůli, protože vše je v hlavě, buď chceš něco změnit nebo nechceš, nic mezitím..... Neexistuje žádné zítra, dnes začnu, teď hned, pořád, nepřestávat, zkrátka nezastavit a jít si za svým cílem, já si za ním jdu a dovolím si tvrdit, že je to na mne i vidět po všech stránkách, jak po stránce fyzické, tak po stránce výtečných tréninků Krav Magy, kde se pořád zlepšuji. Tak držím palce všem, kteří přemýšlí, že by mohli v čemkoli začít, já začal, začal jsem už před 5,5 lety a postupnými, pomalými krůčky jsem se dostal néé na konec mé cesty, ušel jsem pouze kousek té cesty, protože ta cesta nikdy končit nebude, to mě žene dál....... Držím palce všem, je to opravdu jen na vás všech...." (10/2016)


Vendula

KRAV MAGA

"Dneska jsem dokončila kurz sebeobrany pro ženy Krav Maga, vedený Petrem Mazalem. Domnívám se, že se ctí. Zúčastnila jsem se už hodně různých kurzů a tréninků, zumba, aerobik, orientální tanec, salsa, posilování, aerobní trénink. Myslím, že Petr je úplně nejvíc, nejlepší trenér a ženám jeho kurzy jednoznačně doporučuji. Mě osobně jeho tréninky pomohly fyzicky i psychicky. Ale je to drsný! Teď si zasloužím pivo, protože pivo je nejlepší ionťák a kluci figuranti si zaslouží aspoň dvě!" :) (5/2016)


Zuzana

KRAV MAGA

"Když jsem se loni v lednu při vyděšeném povánočním pohledu do zrcadla rozhodovala, jakou pohybovou aktivitu bych si přihodila ke svým koníčkům, zcela náhodou jsem na internetu narazila na kurz s magickým názvem Krav Maga. Po zběžném přečtení charakteristiky jsem zaplesala radostí, jelikož od mala jsem rváč a tíhnu k bojovým uměním a sebeobraně - hromadné hopsání na aerobiku nikdy nebylo nic pro mě. Přihlásila jsem se tedy na kurz KM pro ženy a jelikož jsem nemohla z časových důvodů chodit trénovat pouze se ženami, přidala jsem se k začátečníkům, kde cvičili i muži. První hodiny byly plné rozčarování, po třech úderech do odražeče jsem myslela, že to vzdám, ale sympatický, přesto pr ofesionální, přístup instruktora mi pomohl překlenout první neúspěchy. Postupem času se instruktorovi podařilo neustálým pozitivním motivováním a vedením k pečlivosti a preciznosti při nacvičování technik vybudovat ve mně potřebu se zdokonalovat a nenechat se odradit překážkami. Jeho osobní zapálení pro věc, vždy dobrá nálada a metoda jít ostatním přikladem s heslem "Nikdy to nevzdávej" si získala mou pozornost  a při vynechání tréninku jsem začala mít výčitky. Obdivuji jeho odhodlání jít si za svým cílem, také bojovnost, která je pro tento typ aktivity tolik potřebná. Svou schopností držet lidi po hromadě různými zábavnými společnými aktivitami a vzdělávacími kurzy, kterými rozšiřuje naše obzory, docílil toho, že dnes, dá se říct, všichni jeho aktivní studenti tvoří super tým. Jsem ráda, že jsem do toho šla, nejenže jsem nyní spokojenější se svým tělem a kondicí , ale naučila jsem se něco užitečného, praktického a ještě u toho poznala spoustu fajn lidí. Vřele doporučuji jiným!" (3/2016)


Martin

KETTLEBELL

"Je mi 42 let, nikdy jsem nedělal aktivně žádný sport, ani nechodil do fitness, nebo posiloven. Celý život jsem přirozeně aktivní (pěší turistika, výlety na kole, vodáctví, rekreačně tenis a mám i nesedavé zaměstnání). Co se týká životosprávy, tak v jídle dodržuji nepřejídání se, alkoholu se nevyhýbám a bohužel jsem kuřák. Poslední tři roky trénuji sebeobranný systém Krav Maga.

Kettlebell mi byl doporučen mým trenérem Krav Magy, jako doplněk ke zlepšení fyzické přípravy. Po absolvování ukázkového semináře, mi přišel tento systém jako logická součást mého dalšího zdokonalení se. Jako naprostý nováček v posilování svého těla formou cvičení s jakoukoliv zátěží, v mém případě kettlebellu, jsem začínal s nejmenšími váhami. Prošel jsem celou řadou základních programů, které mě postupně připravili na úroveň individuálního posilování mojí kondice. V současné době probíhá výběr dalších programů po vzájemné konzultaci s mým trenérem.

Musím konstatovat, že u mě došlo během jednoho roku k velké progresi, co se týká zvládnutí cvičení s daleko většími váhami kettlebellu, než když jsem začínal, zlepšení fyzické kondice, ke zvýšení rozsahu pohyblivosti těla a jeho zpevnění a získání vnitřní síly, navýšení svalové hmoty, a psychické rovnováze. To když vidím, že se i já, který začal se cvičením až ve svém pozdním věku, můžu rovnat s mladšími kluky. To vše potěší. Nemám jiné srovnání s posilováním těla než prostřednictvím kettlebellu a hovořím jen za sebe, ale je to skvělá volba a mohu ho dle mých zkušeností vřele doporučit." (2015)


Tereza

KRAV MAGA & KETTLEBELL

"Je mi 31 a jsem typická matka dvou dětí. Od narození první dcery pro mě bylo nemožné najít vteřinu, abych si zacvičila nebo někam cvičit pravidelně chodila. A co je hlavní, byla jsem otrávená ze všech zaručených metod, jak za dva dny zhubnout 30 kilo nebo jak po použití krému za devět stovek zázračně vymizí veškerá celulitida. Pak jsem poznala Petra Mazala. Nejdřív jsem se nechala otestovat na jeho FMS screeningu, jak na tom jsem s pohyblivostí a zjistila, že ačkoliv neustále lítám okolo dětí a domácnosti, zatěžuji tělo jednostranně a z toho plynou veškeré mé bolesti (rameno, zadá, kyčel). To mě trochu vyděsilo - bylo mi jen 30 (!) a už mě bolelo tolik míst na tele. Za krátkou dobu jsem se pak zúčastnila semináře Enter the kettlebell, který sliboval spoustu pozitiv - zbaví mě bolesti zad, zhubnu, zesílím, zlepším si kondici. A tak, protože jsem nemohla chodit pravidelně na hodiny, Petr mi poradil jaký kettlebell si koupit a začala jsem cvičit doma, Petr mi podle aktuálních potřeb upravoval cvičební program a reagoval na moje potřeby. A netrvalo dlouho a výsledky začínaly byt vidět! Zhubla jsem, zesílila, přestalo mě bolet tělo, které se nyní začalo zpevňovat a tvarovat. Dokonce zmizely i moje pravidelné migrény. Jelikož manžel chodí k Petrovi na Krav Magu a doma si na mě od začátku ledacos zkouší, což mě začalo neskrývaně bavit, zúčastnila jsem se s ním několika seminářů. Petr skutečně dokáže pro pohyb jakéhokoliv druhu nadchnout. Nejen že umí cvičit a trénovat a dokonale rozumí lidskému tělu, ale zajímá se také aktivně o správnou výživu, umí vest obrovskou skupinu lidi, byt pro mnohé vzorem, svoji práci dělá profesionálně s jasnými výsledky a dokáže ke každému jedinci přistupovat individuálně. Vede také dětskou Krav Magu, kterou již druhým rokem navštěvuje má dcera a když dokázal nadchnout k pohybu i moji princeznu lenošku, která chodí pravidelně na tréninky a doma boxuje a trénuje i když nemusí, musím před ním smeknout klobouk." (2015)


Honza

KETTLEBELL

"Kettlebell je nadčasové tréninkové náčiní a cvičení s ním mi plní pojetí o moderním cvičení. Vysoce efektivní trénink s potřebou minima času na samotné cvičení, s minimem cviků, jasná progrese výkonu a fyzické kondice, vysoká míra svobody (společné tréninky, cvičení doma, v přírodě). Navíc pokud se někdo rozhodne to vyzkoušet, je tu ještě jedna přidaná hodnota, a sice výborný trenér a dobrá parta gireviků, která vaše snažení maximálně podpoří. Trenér se vám věnuje a vysvětlí vše co je třeba krok za krokem.  Pokud chcete zhubnout, zesílit, zvýšit kondici, nebo prostě jen něco udělat pro své zdraví a mít dobrý pocit z pohybu, určitě neváhejte a zajděte to vyzkoušet přímo na vlastní tělo." (12/2014)