10 let!

Přidáno: 02.07.2020, 15:10:53

Zdá se to neuvěřitelné, ale nedávno jsem dokončil svůj 10. krav maga tréninkový rok v Mladé Boleslavi! Přesně 10 let od prvního tréninku krav magy to bude 15.11.2020, ale to není tak podstatné, důležitější jsou odučené celé roky. A těch už bylo opravdu 10! :)

Začínal jsem tenkrát s 12 studenty v jedné třídě a postupně stabilizoval výuku na dvě třídy dospělých. V roce 2013 jsem přidal výuku krav magy dětí a kurzy krav magy pouze pro ženy, v roce 2014 cvičení s kettlebellem, v roce 2016 výživové poradenství a od roku 2019 i výuku krav magy seniorů. Roky plynuly a rostl i počet studentů - jak dětských, tak dospělých. Aktuálně během roku vyučujeme kolem 300 studentů!

V letech 2010-2019 jsem zastupoval v krav maze v Mladé Boleslavi a okolí českou pobočku izraelské organizace Krav Maga Global, od konce roku 2019 patříme pod rakouskou organizaci SAMI International, kterou založil Peter Weckauf. Ve cvičení s kettlebellem zastupujeme v Mladé Boleslavi síť tělocvičen Železná koule!

Od konce roku 2015 jsem také začal budovat svůj tým instruktorů a na začátku roku 2020 jsem založil organizaci Petr Mazal Institut, z.s., pod kterou postupně začneme provozovat naší výukovou činnost. V současné době jsou členy mého týmu:

Kačka - spoluzakladatelka Petr Mazal Institutu, z.s., která vystudovala bakalářský obor Podnikání a administrativa na Provozně ekonomické fakultě na České zemědělské univerzitě v Praze. Souběžně se ale velmi intenzivně vzdělávala v oblasti fitness, výživy a sebeobranných systémů. Nyní vede kondiční tréninky cvičení s kettlebellem a je předsedou Oddílu těžké atletiky Železná koule, z.s. Od roku 2013 také trénuje sebeobranu krav maga a od roku 2018 i brazilské jiu jitsu. Pravidelně asistuje na trénincích sebeobrany krav maga pro děti. Její další specializací je výživové poradenství a je členem Aliance výživových poradců ČR. Neustále se vzdělává ve všech oblastech své činnosti.

Miluška - spoluzakladatelka Petr Mazal Institutu, z.s., která zároveň působí jako konzultantka pro výuku dětských tréninků krav magy a prevenci rizikového chování. Miluška je vystudovaný fyzioterapeut a adiktolog (1.LF UK). 10 let pracovala v organizaci, která se zabývá prevencí rizikového chování u dětí a poskytování psychosociální pomoci osobám ohroženým závislostmi, dalšími formami rizikového chování a duševních onemocnění. Pracovala jako poradenský pracovník pro děti/rodiče/pedagogy, lektor primárních programů pro žáky a studenty, vedoucí programů a vedla vzdělávací kurzy pro pedagogy a další lektory. Absolvovala mnoho odborných kurzů a výcviků a dál se vzdělává.

Ctibor - můj dlouholetý student a nyní již také certifikovaný instruktor krav magy. Krav magu trénuje od roku 2011, od roku 2014 asistoval při výuce dětí a od roku 2017 děti vyučuje. Asistuje také na extra akcích a příměstských táborech, které pro děti pořádáme. Dále se v krav maze pravidelně vzdělává.

Zapomenout nemohu také na naše skvělé asistenty - Elišku, Elišku a Petra! :)

A já? Mě snad znáte! :) Já na sobě pracuji pořád, protože to považuji za základ kvalitní práce. Téměř každý rok absolvuji nějakou další instruktorskou certifikaci nebo odborné školení. Letos se třeba chystám začít studovat další postgraduální studium v oblasti bezpečnostního managementu.

V současné době vyučujeme krav magu a osobní bezpečnost v Mladé Boleslavi a od září budeme nově působit také v Mimoni! Máme téměř 20 tréninkových skupin, přednášíme ve školách a školkách, seniorům, pořádáme víkendové semináře a tréninkové kempy, příměstské tábory pro děti, teambuildingy a mnoho dalšího. Také máme 3 tréninkové skupiny kondičního cvičení s kettlebellem.

Věříme, že naše práce a odhodlání má smysl a kdyby naše znalosti a dovednosti měly pomoct jen pár lidem, má smysl to dělat. My už ale víme, že pomohly hodně studentům - ať už dětem nebo dospělým! A je jedno, zda šlo o bezpečnost nebo kondici.

Za celý tým děkuji všem studentům a příznivcům za přízeň a podporu! Jsme tady pro vaše bezpečí a kondici a budeme se snažit vám předávat ty nejlepší znalosti a informace!


Zpět